close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 31 lipca 2017

  Umowa o współpracy partnerskiej została podpisana 28.07 br. w Bijelo Polje.

  W imieniu obu miast podpisy pod umową złożyli ich burmistrzowie - Tomasz Zając i Aleksandar Žurić. W dokumencie znalazły się zapisy o wymianie doświadczeń w obszarze działalności samorządów, dziedzictwa historycznego, kultury, sportu, edukacji, turystyki, biznesu i rozwoju lokalnego.

   

  Podpisując umowę partnerską, podkreślono, jak wiele punktów wspólnych łączy Hrubieszów i Bijelo Polje. Oba miasta są miejscowościami przygranicznymi, na styku kultur i religii, z bogatą historią i tradycją multietniczną. Obecnie inwestują w rozwój młodego pokolenia, pielęgnując w nim szacunek do społeczności lokalnej. Burmistrz Tomasz Zając podkreślając zadowolenie z podpisanej umowy, zadeklarował ścisłą współpracę z Bijelo Polje we wszystkich wymienionych obszarach oraz regularne spotkania na różnych szczeblach. Obie strony porozumiały się również co do perspektyw współpracy województw.

   

  W uroczystości wzięła także udział Ambasador Irena Tatarzyńska. Przedstawicielom obu miast życzyła sukcesów w rozwijaniu współpracy oraz zadeklarowała wsparcie Ambasady we wspólnych projektach Hrubieszowa i Bijelo Polja.

  1
  2
  3
  4
  5

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: