close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 6 sierpnia 2017

  Minister Spraw Zagranicznych RP ogłasza konkurs na najlepszą publikację obcojęzyczną promującą historię Polski i najlepszą publikację w języku polskim z zakresu historii polskiej dyplomacji, które zostały wydane w latach 2015 i 2016. Historycy mogą zgłaszać swoje prace do 15 września 2017 r.

  Do konkursu można zgłaszać zarówno monografie naukowe, publikacje popularno-naukowe i edycje źródeł. Dla zwycięzcy konkursu w kategorii najlepsza publikacja obcojęzyczna promująca historię Polski przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. EUR, dla zwycięzcy w kategorii najlepsza publikacja z zakresu historii polskiej dyplomacji – 20 tys. PLN.

   

  Nagrody w konkursie przyzna Minister Spraw Zagranicznych RP na wniosek Rady Dyplomacji Historycznej.

   

  Zasady zgłaszania publikacji:

  Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie prac w terminie do dnia 15 września 2017 roku (decyduje data wpływu do Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP).

  Prace na konkurs należy zgłaszać w postaci 3 egzemplarzy publikacji, dołączając (jeśli to możliwe) publikowane recenzje, opinie i recenzje wydawnicze.
   

  Tegoroczna edycja konkursu obejmuje wyłącznie prace wydane w latach 2015–2016.
   

  Publikacje prosimy przesyłać na adres: Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej, Al. J. Ch. Szucha 23, 00-580 Warszawa; z dopiskiem na kopercie „Konkurs Historyczny Ministra SZ RP”; lub złożyć w Dzienniku Podawczym Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, al. J. Ch. Szucha 21, wejście od ul. Litewskiej, w godzinach 8.15-16.15 od poniedziałku do piątku.
   

  Pytania dotyczące konkursu należy przesyłać wyłącznie na adres: podgorica.amb.sekretariat@msz.gov.pl, z podaniem w tytule nazwy: „Konkurs Historyczny Ministra SZ RP”.
   

  MSZ RP nie odsyła egzemplarzy publikacji zgłoszonych na konkurs.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: