close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 4 sierpnia 2017

  Współorganizatorami wyjazdu był Senat RP, Ambasada RP w Podgoricy oraz Stowarzyszenie Polaków Zamieszkałych w Czarnogórze.

  W dniach 15-29 lipca br. w Polsce przebywały dzieci Polaków i Polonii w Czarnogórze, uczęszczające w ciągu roku szkolnego na lekcje języka polskiego w Bijelo Polje, oraz uczestnicy kursu języka polskiego dla Czarnogórców, którego kolejne edycje organizowane są w Podgoricy.

  Docelowym miejscem pobytu były Puławy. W międzyczasie odwiedzono m.in. Warszawę, Kraków, Lublin, Janowiec, Nałęczów, Zakopane. Na liście znalazł się również Hrubieszów - miasto partnerskie Bijelo Polja.

  Każdy z miłośników Polski znalazł w czasie tegorocznego wyjazdu swoje ulubione miejsce. Największe jednak wrażenie wywarła wizyta w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz Jura Park w Bałtowie.

  Coroczne wyjazdy tego typu to również nauka, ale przez zabawę i w praktyce. Obcowanie z językiem polskim i polskością buduje silne więzy z Polską, co w równym stopniu cieszy i uczestników wyjazdu i jego organizatorów.

  1
  2
  3
  4
  5
  6
  8

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: