close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 13 czerwca 2017

  Koncert odbędzie się w środę 21 czerwca na placu przed Katedrą św. Trifuna na Starym Mieście w Kotorze. Wstęp bezpłatny!

  Joanna Trzeciak to wybitna polska pianistka. Urodziła się w Krakowie, gdzie naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku siedmiu lat. Od tego czasu fortepian towarzyszy jej przez całe artystyczne życie.

  Szybko debiutowała na zagranicznych scenach. W 1987 r. po raz pierwszy zagrała w South Bank w Londynie. W 1988 r. wystąpiła w USA, gdzie od tego czasu regularnie występuje jako solistka i kameralistka. Występowała w większości krajów europejskich, w Kanadzie, Argentynie, Brazylii, Urugwaju, Izraelu, Egipcie, Kazachstanie, Azerbejdżanie, Turcji i Libanie. Brała udział w wielu międzynarodowych festiwalach: m.in. Festiwal w Echternach, Festiwal Flandryjski, Emilia Romagna Festival, Festiwal w Nohant, Festiwal w Ljubljanie, Maggio dei Monumenti w Neapolu, Jeux d'Art a Villa d'Este w Tivoli, Festiwal nad Jeziorem Bodeńskim, Nancyphonie, Sounding Jerusalem, Chopiniana w Buenos Aires, Shabyt w Astanie. Grała w wielu prestiżowych salach koncertowych m.in. Auditorium Verdi w Mediolanie, Rudolfinum w Pradze, Oratorio di Gonfalone w Rzymie, de Singel w Antwerpii, Monastyrly Palace w Kairze, Yamaha Hall i Steinway Hall w Nowym Jorku, Palacio Bolsa w Porto, Teatro Solis w Montevideo, Gateway Theatre Vancouver, Teatro Sao Pedro w Porto Allegre, Teatro Diana w Neapolu, Teatro Juan Bravo in Segovia.

  Kotorskiej publiczności przedstawi utwory Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego. Polecamy i zapraszamy!  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: