close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • MEDIA POLONIJNE

 • Od 2008 r. Stowarzyszenie Polaków Zamieszkałych w Czarnogórze wydaje czasopismo "Głos Polonii", a od 2010 r. biuletyn młodzieżowy "Wakacje z Polską", które są w całości finansowane ze środków Ambasady RP w Podgoricy.

  "Głos Polonii" wydawany jest dwa razy w roku. Donosi o wydarzeniach dotyczących Polonii na całym świecie, spotkaniach polonijnych, obchodach świąt oraz o współpracy z innymi bałkańskimi organizacjami polonijnymi. W czasopiśmie prezentowane są sylwetki słynnych Polaków oraz reportaże i wywiady.

  "Wakacje z Polską" ukazują się raz w roku - po koloniach letnich polonijnych dzieci w Polsce. W biuletynie umieszczane są zapiski i wspomnienia kolonistów z ich podróży i wycieczek.

  W 2015 r., nakładem Ambasady RP w Podgoricy, ukazała się książka "Tak się wszystko zaczęło. Śladami Polaków w Czarnogórze". Stanowi ona unikatowe kompendium wiedzy o czarnogórskiej Polonii, która spisała w nim fragmenty swojego życia, pozostawiając trwały ślad w historii stosunków polsko-czarnogórskich. Całość publikacji dostępna jest tutaj.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: